LMSK small

suns/male, vaislas suns/stud dog

LVW'14, LVW'13, ESTW'14, ESTW'13, LVJW'12, LTJW'12, LV CH, EST CH, LT CH, BALT CH, UA CH, PL CH, LV JCH, LT JCH, EST JCH, BALT JCH, UA JCH, RUS JCH, BY JCH

 

Darba diplomi: II p.p.

III pakāpes diploms jauno suņu pavasara pārbaudē

Crufts kvalifikācija 2013, 2014

World Junior Winner 2012, Vice World Winner 2013, Nordic Winner 2013

LMSK izstāžu čempions

Par šķirni

Angļu pointers ir sena medību suņu šķirne, kas radusies Lielbritānijā 18. gadsimta sākumā. Iespējams, ka pointera senči ir bijuši senie spāņu medību suņi, kas ievesti Anglijā. Mūsdienu pointers iegūts, krustojot to ar fokshaundiem, franču un itāļu dzinējsuņiem. Angļu pointers ir ļoti populāra šķirne visā pasaulē. Pointeru nereti dēvē par medību suņu karali. Tas atšķiras ar ārkārtīgi labām ožas spējām, spējīgs ilgstoši meklēt medījumu plašā teritorijā, tam ir momentāna reakcija, saožot medījumu - pointers sastingst, norādot medniekam medījuma atrašanās virzienu (no angļu valodas pointer - rādītājs).

 

Elegants, slaids suns ar elastīgu gaitu. Suņa augstums skaustā 54-62 cm, svars 20-30 kg. Galva sausnēja, purns mēreni izstiepts. Acis nelielas, apaļas, brūnas vai gaiši brūnas. Deguna gals, plakstiņi un lūpas tumšas. Ausis nokarenas, augstu novietotas, uz galiem sašaurinās. Krūtis platas, kakls garš. Labi attīstīts skelets un muskulatūra. Aste ļoti kustīga, sausnēja, vienmērīgi turpina muguras līniju. Apmatojums spīdīgs un īss, cieši piegulošs. Apmatojuma krāsas: vienlaidus (melns, kafijas krāsā, palss) vai divkrāsu (melni lāsumains, sarkani lāsumains, dzelteni lāsumains). Vienkrāsainajiem suņiem pieļaujami balti plankumi uz purna, krūtīm, kakla un ķepu lejasdaļā.

 

Mīlīgs, paklausīgs suns, lielisks ģimenes kompanjons. Pēc rakstura līdzsvarots, viegli padodas jebkura veida apmācībai. Pret bērniem draudzīgs. Sunim nepieciešamas regulāras un ilgstošas pastaigas. Kažoka kopšana īpašas rūpes nesagādā, pietiek to reizi nedēļā izsukāt ar asu suku.

Materiāla tapšanā izmantota "Suņu avīze", interneta resursi

@ http://www.dinozoo.lv/content/view/128/