LMSK small

kuce/female

LV JCH

Darba diplomi: III as.p.

kuce/female

LV JCH, LVJW'14kuce/female, vaislas kuce / brood bitch

LV CH, LVW'12, CLU'W12

Par šķirni

FCI-St N° 98 / 23.10.2002 / GB
Izcelsmes valsts : Vācija
STANDARTS 25.10.2000.
PIELIETOJUMS : Universāls medību suns
Klasifikācija F.C.I. : 7. grupa (Kontinentālie putnu suņi)

Dzīves ilgums: 12 līdz 15.g.

 

VĒSTURE

Drathārs tika selekcionēts 20.gs. sākumā rūpīgi krustojot vācu īsspalvaino putnu suni, asspalvaino grifonu, pointeru, bladhaundu un erdelterjeru. 1902. gadā tika dibināts Vācu drathāru mīlētāju klubs, 1924.gadā - reģistrēts šīs šķirnes standarts.

Lai uzturētu šīs šķirnes augsto kvalitāti, Vācu drathāru mīlētāju klubs reģistrē tikai 6 labākos kucēnus no katra metiena. Vācijā šī šķirne ir viena no populārākajām, ko izmanto medībām.

Vācu selekcionāru uzdevums bija izveidot medību suņu šķirni, kas būtu universāla ne tikai medību pielietojumā, bet lai tā arī būtu universāla – izturīga pret reljefa un klimata maiņu, vai tās būtu atklātas teritorijas, vai bieži meži, vai ledains ūdens, kā rezultātā drathārs ir ieguvis cietu un spīdīgu spalvu kā tērauda stiepli. Otrs svarīgākais faktors bija, lai suns spētu strādāt gan indviduālajās medībās, gan arī nelielā kolektīvā.

  

IZSKATS

Šie suņi ir 60 –67 cm augsti, spēcīgas uzbūves., vidēji garām, nokarenām ausīm, biezu bārdu un uzacīm, cietu un spīdīgu spalvu, apmatojuma krāsa - no tumši brūnas līdz dzeltenai kastaņkrāsai. Lepnums, acij tīkamās līnijas, skaistā galva, pareizi novietotā aste un harmoniskās kustības izceļ suņa aristokrātismu - šis suns no saviem priekštečiem ir mantojis smalku ožu, lielisku stāju, dzīvu prātu un elegantu izskatu.

 

UZVEDĪBA / TEMPERAMENTS

Drathāri ir ar stabilu nervu sistēmu, dzīvi, ietiepīgi, patstāvīgi, enerģiski un spēcīgi suņi. Ļoti pieķeras savam saimniekam un ir greizsirdīgi uz citiem suņiem.

 

APRŪPE
Drathārs ir veselīgs, reti slimo, to gandrīz nekad nepiemeklē dažādas ar alerģiju saistītas kaites. Iespējams, veterinārārsta apmeklējums būs nepieciešams tikai, lai veiktu profilaktiskās potes. Ipašais apmatojums pasargā drathāru no klimata izmaiņām. Jāatcerās, ka tas ir rūpīgi jakopj, lai tas pildītu savas paredzētās funkcijas.

 

REZUMĒ

Drathārs ir medību šķirnes suns, kas izpilda visas mednieka prasības. Ļoti piemērots Latvijas klimatam. Šis ir suns, kam ir nepieciešama disciplīna, lai savaldītu spēcīgos instinktus un temperamentu. Latvijā drathāru izmantošana medībās ir vairāk sastopama Latgales reģionā, savukārt Lietuva ir līderis starp Baltijas valstīm, kas ir spējusi novērtēt šī suņa darba kvalitāti un neatsveramo palīdzību medībās. Latvijas Medību suņu klubs un drathāru fani rūpējas par to, lai attīstītu šīs šķirnes popularitāti Latvijā.