LMSK small

suns/male, vaislas suns/stud dog

LV, LT, EST, BALT, PL JCH; LV, LT, EST, BALT, PL CH, LVW'12, CLW'12

Darba diplomi: II as.p.

8 Medium 1 3

 

suns/male, vaislas suns/stud dog

INT CH (C.I.E), LV&LT&EE&BALT JCH, LV&LT&EE&BALT CH, CLW15,
4&CACIB, 2&RCACIB

LMSK izstāžu čempions

1131

 

suns/male, vaislas suns/stud dog

LV&LT JCH, LV&LT CH
Asinspēda II.pakāpe.

kuce/female, vaislas kuce/brood bitch 

C.I.B., C.I.E,LV & LT & EST & BALT CH, LV & LT & EST & BALT JCH, PL CH, CLW'10, BALTJW’10, LVW’11, LTW’11, LVW’12, LVW'13

Darba diplomi: I.p.p.

kuce/female, vaislas kuce/brood bitch

INT CH ( C.I.B., C.I.E ), CZ, SRB, LV, LT, EST, BALT CH, CL CH,

PL, LV, LT, EST, BALT JCH, Club Winner’13, Club Winner’14, 7 x CACIB

Darba pārbaudes: PP-1 (Polija), 2 x FT-1, LUP-1, CACT (sacensību uzvarētāja (Serbija))


LMSK izstāžu čempione

Par šķirni

FCI-St n° 119/25. 04. 2001
Izcelsmes valsts : Vācija
STANDARTS 25.10.2000.
PIELIETOJUMS : Universāls medību suns
Klasifikācija F.C.I. : 7. grupa (Kontinentālie putnu suņi)
Dzīves ilgums: 12 līdz 15.g.

Video, kas raksturo šo šķirni

VĒSTURE

Vācu īsspalvainā putnu suņa (kurchāra) izcelsme sākās ar putnu medībām, kurās tika izmantots tīkls, kā arī ar medībām, kur tika izmantoti piekūni. Šie suņi nonāca Vācijā no Francijas, Spānijas un Flāmu valstīm. Īpašība, kas tos atšķīra no citiem suņiem bija to ”norādīšanas” spēja.
Pēc divstobru ieroča ieviešanas (1750. gads), šāda tipa suns kļuva ļoti vērtīgs. Sekoja attīstība, jo pieprasījums bija lai suns, ne tikai, norādītu uz putnu, bet arī atnestu medījumu, līdz ar to selekcionāru uzdevums bija izveidot universālu medību suni, kas pildītu gan dzinējsuņa gan putnu suņa funkcijas. Veiksmīgi selekcionējot tādas šķirnes kā spāņu pointers, vācu putnu suns, bladhaunds, foxhaunds, vēlāk angļu pointers un.c. tika iegūts vācu īsspalvainais putnu suns.

Vācu selekcionāriem svarīgi bija izveidot medību suni ar augstu lietderības koeficientu, kam būtu ne tikai izcila oža, bet kas varētu norādīt uz medījumu – putnu medībās ar kurchāram tik raksturīgo stāju, savukārt dzinējmedībās izmantojot balsi. Tāpat viens no primārajiem uzdevumiem bija izveidot šo šķirni tā, lai tas ir izcils mednieks, taču tai pat laikā lielisks ģimenes suns un sargs. Mēs, Latvijas kurchāru fanāti varam droši apgalvot, ka tas viņiem ir izdevies.


Latvijā kurchāri bijuši populāri pagājušā gadsimta 30. gados, taču pēckara periodā šīs šķirnes pārstāvju skaits strauji samazinājās, jo medniekiem ieteica izmantot Krievijā audzēto medību šķirņu suņus, piemēram, laikas, spanielus. Taču pamazām arī kurchāru popularitāte Latvijā sākusi atjaunoties – pateicoties gan atsevišķiem suņu īpašniekiem, gan Latvijas medību suņu kluba darbībai.


IZSKATS

Cēls un labi veidots suns, kas rada pārliecību par tā spēku, izturību un ātrumu. Lepnums, acij tīkamās līnijas, skaistā galva, pareizi novietotā aste un harmoniskās kustības izceļ suņa aristokrātismu.
Iespējamās kažoka krāsas
• Pilnīgi brūna
• Pilnīgi melna
• Uz balta pamatfona, sākot ar nedaudz lieliem, tumši brūniem plankumiem, līdz pat daudziem maziem tumšiem plankumiņiem, kas rada maskēšanās tērpu, kas lieti noder medībās. Pakaļkāju iekšpusē un astes galā krāsojums parasti ir gaišāks.

UZVEDĪBA / TEMPERAMENTS

Nosvērts, mierīgs, uzticams, ne pārāk bikls, nav nosliece uz nervozitāti un agresivitāti.

APRŪPE

Kurchārs ir veselīgs, reti slimo, to gandrīz nekad nepiemeklē dažādas ar alerģiju saistītas kaites. Iespējams, veterinārārsta apmeklējums būs nepieciešams tikai, lai veiktu profilaktiskās potes. Arī mūsu klimatiskie apstākļi kurchāram ir ļoti piemēroti.

REZUMĒ

Kurchārs ir nepārspēts suns darbam medību laukā, kas izceļas ar iedzimtu prasmi teicami izmantot augšējo un apakšējo ožu, kā arī šis suns lieliski peld. Tas ir proporcionāli veidots, aristokrātisks, spēcīgs, labi sabalansēts, enerģisks, gudrs un dzīvespriecīgs. Dižciltīgais kurchāra veidols izskaidrojams ar to, ka viss šai sunī ir harmonisks: dziļās krūtis, spēcīgā mugura un ekstremitātes, skaista galvas līnija, labi attīstīta muskulatūra, stingra kaulu struktūra un biezs apspalvojums. Tas ir izcili plastisks suns, kas ātri apgūst medību iemaņas un paklausību un darbā ir nenogurdināms, kaislīgs un racionāls, lieliski strādā uz jebkuru zvēru un putnu – ar savu vācu pedantiskumu pārmeklējot medību teritoriju. Llīdz ar to, pasaulē kurchārs tiek novērtēts kā viena no pateicīgākajām starp universālo medību suņu šķirnēm.