LMSK small

Mūsu klubā pārstāvētās šķirnes

Latvijas medību suņu klubā ciltsdarbs tiek veikts ar visām FCI 7. grupas šķirnēm (putnu suņi), kā arī ar FCI 6.grupas dzinējsuņiem, FCI 5. grupas laikām (3 šķirnes) un FCI pagaidām neatzītām medību šķirnēm.

Šodien klubā ir pārstāvētas 16 šķirnes:

Salu putnusuņi:

Angļu pointers

Angļu seters

Īru seters

Skotu seters

Kontinentālie putnusuņi:

Vācu īsspalvainais putnusuns (kurchārs)

Vācu asspalvainais putnusuns (drathārs)

Veimārietis (Veimāras putnusuns)

Ungāru asspalvainā vižla

Ungāru īsspalvainā vižla

Overņas putnu suns

Laikas:

Krievu-Eiropas laika

Karēļu-somu laika

Rietumsibīrijas laika

Spanieli:

Krievu spaniels

Dzinējsuņi:

Latvijas dzinējs

Igaunijas dzinējsuns

Latvijas nacionālā šķirne - Latvijas dzinējsuns

Pirmās konkrētās ziņas par ciltsdarbu ar šķirnes medību suņiem Latvijas teritorijā parādās 17. gadsimtā - tas noticis Kurzemes hercogistē hercoga Jēkaba Ketlera valdīšanas (1642.-1682.) laikā. Ja citi muižnieki savās medībās tolaik izmantojuši dažādu šķirņu suņus, tad hercogs Jēkabs, būdams godkārīgs un progresīvs, izveidoja savu šķirni - Kurzemes dzinējsuni. Tas, kā tieši izveidota Kurzemes dzinējsuņu šķirne, dokumentāli nav pierādāms, taču, vērtējot tās konstistūcijas uzbūvi, kinologi domā, ka ciltsdarbā par pamatu izmantots Lucernas dzinējsuns, krustojot ar angļu dzinējsuņiem un pievienojot arī Sv. Hūberta dzinējsuņa asinis.

Līdz pat Pirmajam pasaules karam, Kurzemes dzinējsuns bija izplatītākais un populārakais dzinējsuns. Kara gados nekāds selekcijas darbs netika veikts, tādēļ šķirne spontāni sakrustojās ar citām šķirnēm vai sētas suņiem. Pēc kara nelielas aktīvistu grupas vidū atdzimst ideja - atjaunot Kurzemes dzinējsuni. Darbu sākot, vispirms tiek apsekoti visi Kurzemes tipa dzinējsuņi, tad no tiem atlasīti 40 dzīvnieki ar tuvākajām šķirnes suņu pazīmēm un izveidota medību škirnes suņu audzētava, kurā, veicot rūpīgu atlasi un selekciju, izdodas izveidot šķirnes kodolu ar vienādu eksterjeru.
Un rezultāts...1969. gada tā dēvētajā Vissavienības šķirnes medību suņu izstādē Latvijas kinologi demonstrēja konstitūcijas tipa un eksterjera ziņā vienādu suņu grupu; 1970. gadā šķirni varēja uzrādīt PSRS Kinoloģiskās padomes komisijai, kas 1971. gadā apstiprināja jaunu šķirni. Tās nosaukums - „Latvijas dzinējsuns”!